Konsolidacja kredytów Rzeszów

Banki, chcąc zachęcić potencjalnych klientów do współpracy, oferują “szyte na miarę” zobowiązania, które idealnie spełniają wszelkie wymagania kredytobiorców. Między innymi właśnie dlatego zaciągamy coraz więcej różnych kredytów, zarówno tych celowych, jak i gotówkowych na dowolny cel. Nic dziwnego, że ogrom klientów banków przestaje sobie radzić z miesięcznymi płatnościami. Na szczęście z pomocą przychodzi konsolidacja kredytów, którą uruchomisz dzięki naszym doradcom finansowym.

Co to jest konsolidacja kredytów?

Specjalnością naszych doradców finansowych jest dobór najlepszych produktów oddłużeniowych, które pozwalają pozbyć się niechcianych zobowiązań i odzyskać płynność finansową. Według ekspertów to właśnie konsolidacja kredytów sprawdza się w tym zakresie idealnie.

Istotą kredytu konsolidacyjnego wcale nie jest uzyskanie dodatkowych środków na dowolny cel. Konsolidacja to połączenie co najmniej kilku kredytów w jeden produkt, który od tej pory jest spłacany na lepszych warunkach. Niewygodne kredyty zostają uregulowane, a nowy bank ustanawia jedno zobowiązanie. Dzięki temu kredytobiorca zyskuje:

 • Tylko jedną, konieczną do spłaty ratę,
 • współpracę z tylko jedną instytucją bankową,
 • wydłużony okres współpracy z nowym bankiem,
 • kredyt konsolidacyjny z niższym oprocentowaniem,
 • możliwość generowania oszczędności z tytułu ponoszenia mniejszych kosztów,
 • opcję dobrania dodatkowych środków w razie takiej potrzeby,
 • wygodę spłaty należności,
 • komfort zarządzania własnym budżetem,
 • poprawę zdolności kredytowej,
 • płynność finansową.

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Rzeszowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Kiedy konsolidacja kredytów sprawdza się najlepiej?

Konsolidacja kredytów bankowych jest możliwa tylko wtedy, kiedy kredytobiorca spłaca co najmniej kilka różnych zobowiązań w jednym albo w różnych bankach. Połączeniu mogą ulegać:

 • Kredyty gotówkowe na dowolny cel,
 • kredyty celowe, w tym hipoteczne,
 • kredyty odnawialne,
 • limity na kartach kredytowych.

Konsolidacji mogą podlegać wszystkie produkty finansowe, które są udzielane przez banki. Łączyć nie można natomiast zobowiązań pozabankowych. O konsolidację pożyczek i szybkich chwilówek należy starać się w firmach pożyczkowych.

Kto może skorzystać z konsolidacji kredytów bankowych?

Banki współpracują z tylko w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi kredytobiorcami. Konsolidacja kredytów jest więc możliwa tylko wtedy, kiedy klient wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. Jest ona podstawą w ramach udzielanych zobowiązań bankowych. W ten sposób instytucje bankowe minimalizują ryzyko kredytowe.

Weryfikacja zdolności kredytowej przebiega poprzez sprawdzenie:

 • danych z dowodu osobistego,
 • danych z raportu BIK,
 • wpływów na konto bankowe,
 • zaświadczenia o formie zatrudnienia,
 • zaświadczenia o wysokości generowanych dochodów.

Warto pamiętać, że każdy bank ustala własne warunki współpracy, dlatego wymagania, które musi spełnić kredytobiorca, mogą być inne. Zawsze warto porównać co najmniej kilka różnych zobowiązań, aby wybrać to najlepsze.

Klienci, którzy nie wykazują odpowiedniej zdolności kredytowej, nie mogą liczyć na współpracę z bankiem. Pozostają im zobowiązania pozabankowe. Dobrą opcją jest również wsparcie ze strony doświadczonych doradców finansowych, którzy specjalizują się w tzw. trudnych kredytach i nierzadko negocjują warunki umowy z bankiem, aby klient jednak mógł wdrożyć skuteczny plan oddłużeniowy.

Złóż wniosek online

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Rzeszowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Kiedy konsolidacja kredytów się opłaca?

Chociaż kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy, to jednak tego rodzaju zobowiązanie nie zawsze jest opłacalne. Polacy popełniają też podstawowy błąd, ponieważ w wyszukiwarkę wpisują frazę typu “konsolidacja kredytów Rzeszów” i patrzą jedynie na oprocentowanie i niskie raty. To zbyt mało kluczowych czynników, aby można było się cieszyć rzeczywiście atrakcyjną konsolidacją kredytów.

Opłacalny kredyt konsolidacyjny to taki, którego koszty całkowite są mniejsze, aniżeli łączna wartość tych, które są spłacane na dotychczasowych warunkach. Należy podkreślić, że klient chce uzyskać nie tylko konsolidację w ramach pozbycia się niekorzystnych kredytów. Chce cieszyć się również komfortem współpracy z tylko jednym bankiem oraz wygodą spłaty tylko jednej raty. W ten sposób odzyskuje płynność finansową i lepiej zarządza własnym budżetem.

Jeśli nie konsolidacja kredytów, to co?

Konsolidacja sprawdza się doskonale w ramach oddłużania. Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków, zaciągnij lepiej tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel albo kredyt celowy na preferencyjnych warunkach. Jeśli nie wykazujesz zdolności kredytowej, rozwiązaniem dla Ciebie może być szybka chwilówka, którą bierze się na sam dowód. Dobieraj produkty finansowe wedle własnych potrzeb i możliwości spłaty. Opowiedz naszym doradcom o swojej sytuacji i wymaganiach, aby uzyskać zobowiązanie “szyte na miarę”. Skorzystaj z naszej infolinii albo formularza kontaktowego.