Konsolidacja kredytów firmowych Rzeszów

Nasi doradcy finansowi wspierają nie tylko klientów indywidualnych, ale również firmy. Jeśli w ramach rozwoju swojego przedsiębiorstwa zaciągnąłeś co najmniej kilka różnych zobowiązań, a teraz nie radzisz sobie z ich spłatą, skorzystaj z opcji oddłużania, jaką jest konsolidacja kredytów firmowych. Poznaj szczegóły już teraz.

Kredyty firmowe w celu utrzymania się na rynku lub rozwoju biznesu

Kredyty, które są dedykowane firmom, udzielane mogą być na konkretny albo dowolny cel. Firmy, które korzystają z tego rodzaju finansowego wsparcia, najczęściej chcą dzięki dodatkowym środkom utrzymać się w branży albo stawiają na wzmożony rozwój prowadzonej działalności.

Bez względu na cel brania pożyczek czy kredytów firmowych, kilka takich zobowiązań można mocno zaburzyć stabilność finansową, a nawet spowodować utratę płynności finansowej. Nasi doradcy wspierają takie biznesy w ramach skutecznego oddłużania. Jedną z lepszych opcji jest konsolidacja kredytów firmowych.

Na czym polega konsolidacja kredytów firmowych Rzeszów?

Istotą konsolidacji kredytów dla firm wcale nie jest otrzymanie kolejnych, dodatkowych środków. Konsolidacja to połączenie kilku wskazanych zobowiązań kredytowych w jeden produkt finansowy na znacznie lepszych warunkach. Korzyści, na jakie może liczyć firma, która korzysta z konsolidacji, to przede wszystkim:

  • Tylko jedna rata spłacana na lepszych warunkach,
  • współpraca z tylko jedną instytucją finansową,
  • wydłużony okres współpracy z bankiem lub firmą pożyczkową,
  • niższa rata, niż suma tych, które były spłacane na dotychczasowych warunkach,
  • możliwość dobrania dodatkowych środków,
  • odzyskanie płynności finansowej,
  • poprawa zdolności kredytowej,
  • pozbycie się zobowiązań na nieopłacalnych warunkach,
  • pozbycie się przeterminowanych płatności.

Sam proces przeprowadzenia konsolidacji kredytów dla firm jest bardzo prosty. Nowy bank reguluje należności klienta z tytułu kilku innych kredytów i ustanawia jeden, połączony produkt, który jest spłacany na dogodnych warunkach. Doradca finansowy dobierze konsolidację kredytów dla firm, która jest “szyta na miarę” indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości spłaty.

Uzyskaj komfort spłaty tylko jednej raty, co przy prowadzeniu biznesu jest bardzo ważne. Na pewno masz dużo innych obowiązków, nie zaprzątaj sobie głowy regulowaniem różnych należności. Współpraca z jedną instytucją jest nie tylko opłacalna, ale również wygodna.

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Rzeszowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Kto może zaciągnąć konsolidacyjny kredyt firmowy?

Każdy bank prowadzi własną politykę współpracy z klientami, dlatego warunki konsolidacji mogą się od siebie znacznie różnić. Należy jednak wiedzieć, że każda instytucja bankowa zweryfikuje nie tylko dane firmy, ale również jej zdolność kredytową. Banki współpracują z tylko w pełni wypłacalnymi i wiarygodnymi klientami, dlatego firmy zadłużone albo te, które nie generują wystarczającego dochodu, nie mogą ubiegać się o konsolidację zobowiązań.

Każdy bank generuje raport BIK i KRD, aby sprawdzić historię kredytową firmy. Żąda również oficjalnych dokumentów jak wpis do rejestru działalności gospodarczych, NIP czy REGON. Dokonuje analizy wpływów na konto firmowe, nierzadko prosi też o dostarczenie rocznego rozliczenia finansowego PIT.

Firmy, które nie mają szans na współpracę z bankiem, mogą postarać się o finansowe wsparcie ze strony instytucji pozabankowych. Jeśli jednak chodzi o konsolidację produktów bankowych, może być ona zrealizowana tylko za pośrednictwem instytucji bankowej.

Złóż wniosek online

Masz dodatkowe pytania? Nasi eksperci z biura w Rzeszowie udzielą Ci na nie odpowiedzi. Wyślij nam wiadomość!

Jak wybrać najlepszą konsolidację kredytów firmowych?

Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a większość banków musi wręcz walczyć o każdego klienta. Dzięki temu firmy mogą wybierać zobowiązania “szyte na miarę” indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty. Tak duży wybór sprawia natomiast niemały kłopot w zakresie dobrania idealnie dopasowanego produktu finansowego. Nie zawsze wystarczy wpisać hasło typu “konsolidacja kredytów firmowych Rzeszów”, aby znaleźć ten najbardziej opłacalny kredyt konsolidacyjny dla firm.

Dobrą strategią jest porównanie co najmniej kilku różnych, konkurencyjnych względem siebie ofert. Warto skorzystać z rankingu konsolidacji kredytów firmowych albo kalkulatora kredytów, aby oszacować opłacalność konsolidacji.

Z pomocą przychodzą również doradcy finansowi, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie wybrać idealnie dopasowany do potrzeb klienta produkt oddłużeniowy. Skorzystaj z dostępnego na naszej stronie www formularza kontaktowego albo z infolinii i sprawdź, jaka konsolidacja kredytów jest najlepsza dla Twojego biznesu.

Czy konsolidacja kredytów firmowych jest zawsze opłacalna?

Oczywiście, że nie, dlatego najlepiej jest poprosić o wsparcie profesjonalistów. Konsolidacja kredytów dla firm opłaca się tylko wtedy, kiedy działalność gospodarcza zyskuje jedno zobowiązanie finansowe, które jest tańsze w spłacie od tych, które były regulowane na dotychczasowych warunkach. To dlatego priorytetowym czynnikiem są w tym przypadku całkowite koszty zobowiązania.